Hanka Kučerová

Hana se od svých osmi let věnuje házené a sportu všeobecně.

Nyní je také úspěšnou podnikatelkou, zakladatelkou projektu Sport&Podnikání, jejímž cílem je pomoc sportovcům v oblasti vzdělávání, inspirace a rozvoje spojeného s podnikáním. Je však především matkou dvou dětí, které ji inspirovali k participaci na založení projektu Základní škola EQ v Havlíčkově Brodě. Tento projekt je zaměřen na individuální rozvoj dětí s ohledem na jejich talenty na preference. Věnuje se také oblasti osobních financí a finanční gramotnosti.

  • VĚTŠÍ ROZHLED

    Koukat se víc okolo sebe a nechat se inspirovat tím, že sportovci mohou dělat při sportu i další věci.

  • PRÁCE V TÝMU

    Sportovci často umí dobře komunikovat a pracovat v rámci týmu.

Hanka Kučerová O PROJEKTU ATHLETES PRO:

1. Proč Vám přijde důležité, aby vznikl projekt Athletes PRO?

Sport je hrozně důležitá součást života a sportovci mají poté těžký přechod do následné kariéry po sportu. A proto je důležité, aby ostatní, zejména ti mladší viděli, že má smysl se sportu věnovat.


2. Co potřebuje během své kariéry vytěžený sportovec?

Potřebuje hlavně větší rozhled. Během kariéry je sportovec do sportu hodně ponořený. Je ale dobře, když má okolo sebe inspiraci dalších, že to jde dělat i jinak, že může vidět i další věci okolo sebe a může rozvíjet i další své stránky.


3. Co si mohou vrcholoví sportovci přenést do druhé kariéry?

Takových vlastností je plno, sportovci umí prohrávat, ví, že musí makat, aby dosáhl výsledků. Umí pracovat v týmu a komunikovat v něm. Často si ale ti sportovci neuvědomují, co za benefity díky sportu získali a je důležité jim to připomínat. Díky těmto vlastnostem mohou nalézt dobré zapojení i v dalších sférách.


4. V čem spatřujete výhody vzájemné inspirace a sdílení know-how?

Sportovci chtějí živou komunitu a mít prostor, kde načerpávat inspiraci a zkušenosti od lidí, kteří už mají něco za sebou.


5. POVAŽUJETE za důležité, aby sportovci dbali o svoji mentální stránku?

Mám pocit, že dnes už to sportovci vnímají jako hodně důležitou oblast, ale nejen ve sportu, ale i v běžném životě a v podnikání. Když člověk lépe rozumí sám sobě, tak může efektivněji pracovat a zvládat výzvy a překážky, které se před ním objeví.