Co je Athletes PRO?

Athletes PRO je v prvé řadě vzdělávací platforma. Specifická je tím, že je šitá sportovcům na míru a to zejména díky tomu, že vychází ze snů a myšlenek několika sportovců, kteří mají snahu měnit zaběhlé pořádky.

Je to ale také důvěryhodný prostor, kde je možné otevírat a diskutovat obtížná témata a snažit se hledat společně cesty k jejich řešení.

Je to i komunita obdobně smýšlejících lidí, kteří věří, že sport je naučil mnohému, ale že s koncem sportovní kariéry život nekončí a že dokonce může být i lepší.

Foundeři

Pavel Pumprla

Pavel je bývalým profesionálním basketbalistů a kapitánem českého národního týmu, s nímž obsadil historické 6.místo na MS v Číně v roce 2019.

V současné době je sportovním ředitelem basketbalového týmu SK Slavia Praha, moderátorem podcastu Cesty vítězů a působí také jako inspirativní a motivační řečník.

 • Překážky a předsudky

  Během kariéry jich potkáte spoustu a je jen na vás, jak se k nim postavíte.

 • Zlepšovat se

  Ve sportu je nám jasné, že se musíme neustále zlepšovat, ale proč ne i v dalších oblastech?

Pavel o založení projektu Athletes PRO

Během své kariéry profesionálního sportovce jsem se, tak jako spousta dalších, setkal s mnoha překážkami a předsudky. Škola nebo sport. Musíš makat, až se z tebe bude kouřit. Sportovci by se měli držet svého řemesla a necpát se někam, kde na jejich “tak určitě” není nikdo zvědavý. A já si musel šlapat tou svojí cestičkou, o které jsem úplně nevěděl, zda jí někdo už vyšlápl přede mnou. 

A tak jsem musel postupně sám zjišťovat, že při profi sportu se dá studovat, i když to jde někdy dost ztuha, ale taky, že jsou i jiné a často lepší možnosti, jak se vzdělávat a zlepšovat se každý den. A taky, že se dá trénovat i chytře a nejen dřít bez rozmyslu. No a taky jsem si řekl, že to, co mě sport učil a učí, že by mohlo být k něčemu i dalším lidem a je z toho druhá kariéra, o které se mi ještě před pár lety ani nesnilo. 

Jasně, každý si musí někdy prošlapovat vlastní cestu, to ale neznamená, že bych nebyl ochoten dát malý poklad za to, kdybych měl někoho, kdo by mi řekl, kudy se dát a nebo, že je vůbec něco takového možné. A proto vznikl projekt Athletes PRO, aby nabídl způsoby jak se zlepšovat šité sportovcům na míru, aby se přitom stále mohli naplno věnovat své sportovní kariéře. A také, aby se měli vždy kam obrátit, když jim někdo bude říkat, že se to takto nedělá. Je mým smělým cílem vybudovat komunitu sportovců, kteří se chtějí společně posouvat a kteří se budou navzájem inspirovat k tomu, aby ukázali, že sportovci jsou mnohem víc, než jen sportovci.


Roman Chlupatý

Roman je specialistou na globální ekonomiku, politiku a průsečík těchto dvou světů.

Investorům, firmám a institucím pomáhá pochopit výzvy a příležitosti diktované globálními trendy. Je autorem šesti knih, které vyšly v sedmi jazycích. Vyučoval mimo jiné na University of Toronto.

 • MĚKKÉ DOVEDNOSTI

  Dnes je na ně na trhu práce kladen velký důraz, umět pracovat v týmu nebo se srovnat s porážkou.

 • PREVENCE a POMOC

  Ve světě existuje spousta programů prevence a pomoci pro sportovce, chceme tvořit něco podobného i u nás.

Roman Chlupatý o projektu Athletes PRO

1. Proč je podle Vás důležité, aby existoval projekt Athletes PRO?

Sport byl středobodem mého života od osmi let. Na prahu dospělosti se ze mě v důsledku zranění stal ze dne na den civil. Výzvy s tím spojené jsem následně opakovaně prožíval při diskuzích s přáteli a klienty, špičkovými sportovci. V Kanadě, Británii a dalších zemích, kde jsem žil a pracoval, existují programy prevence a pomoci. Athletes PRO má stejnou ambici.


2. Co si může profesionální sportovec přenést do druhé kariéry?

V důsledku technologického pokroku jsou na trhu práce čím dál tím důležitější takzvané měkké dovednosti: Zaměstnavatelé si ve stále větší míře cení týmové práce, schopnosti rychle se vyrovnat - a poučit - z porážky, a v neposlední řadě ochoty na sobě neustále pracovat mnohem víc, než včera nadrilovaných znalostí a dovedností, z nichž mnohé už zítra budou neplatné.