Kristiina Mäki

Kristiina Mäki je česko-finská profesionální atletka – běžkyně, držitelka několika českých rekordů (a jednoho finského).

Je také několikanásobnou mistryní ČR a byla členkou českého olympijského týmu na posledních hrách v Tokiu 2021, kde v běhu na 1500m skončila na 13. místě. Mimo sportovní kariéru je také pyšnou matkou a nositelkou titulu inženýrka architektury.

  • OSOBNÍ BRAND

    Budování osobního brandu může sportovcům velmi pomoci při jednání s partnery.

  • DÁ SE TO TAK DĚLAT

    Je možné při sportu i studovat nebo vychovávat malé dítě.

Kristiina Mäkki O PROJEKTU ATHLETES PRO:

1. Měl by se sportovec rozvíjet za hranu své sportovní identity?

Určitě ano, ještě během sportovní kariéry mu to může pomoci v mnoha oblastech, třeba s tím, jak nejlépe využívat svoji hlavu. A po sportovní kariéře mu to zase může pomoci v tom, že dokáže využívat svůj potenciál, který si budoval ve sportu, i ve své další kariéře.


2. Jde podle Vás při sportu dělat i něco jiného?

Já jsem při sportu dostudovala vysokou školu a v tuto chvíli se starám o malé dítě, takže vlastně ani nemám jiné srovnání, než že to dělat jde.


3. Měli by sportovci více využívat sociální sítě a budovat svou image?

Zase jednoznačná odpověď, že ano. Zejména, když se sportovci něco podaří, tak diváci a fanoušci se chtějí o tom sportovci dozvědět co nejvíc a to můžeme mít velký vliv na možné spolupráce s partnery a na rozvoj dalších projektů.


4. Jak důležitá Vám přijde mentální příprava při sportu?

Odhaduju, že tak tři čtvrtiny výkonu dělá hlava, takže je potřeba na ní pracovat. Já přímo sama mentálního kouče nemám, ale nachází podobnou pomoc ve své rodině.