Pavel Pumprla

Pavel je bývalým profesionálním basketbalistou a kapitánem českého národního týmu, s nímž obsadil historické 6.místo na MS v Číně v roce 2019.

V současné době je sportovním ředitelem basketbalového týmu SK Slavia Praha, moderátorem podcastu Cesty vítězů a působí také jako inspirativní a motivační řečník.

  • Překážky a předsudky

    Během kariéry jich potkáte spoustu a je jen na vás, jak se k nim postavíte.

  • Zlepšovat se

    Ve sportu je nám jasné, že se musíme neustále zlepšovat, ale proč ne i v dalších oblastech?

Pavel Pumprla O PROJEKTU ATHLETES PRO:

Pavel o založení projektu Athletes PRO

Během své kariéry profesionálního sportovce jsem se, tak jako spousta dalších, setkal s mnoha překážkami a předsudky. Škola nebo sport. Musíš makat, až se z tebe bude kouřit. Sportovci by se měli držet svého řemesla a necpát se někam, kde na jejich “tak určitě” není nikdo zvědavý. A já si musel šlapat tou svojí cestičkou, o které jsem úplně nevěděl, zda jí někdo už vyšlápl přede mnou. 

A tak jsem musel postupně sám zjišťovat, že při profi sportu se dá studovat, i když to jde někdy dost ztuha, ale taky, že jsou i jiné a často lepší možnosti, jak se vzdělávat a zlepšovat se každý den. A taky, že se dá trénovat i chytře a nejen dřít bez rozmyslu. No a taky jsem si řekl, že to, co mě sport učil a učí, že by mohlo být k něčemu i dalším lidem a je z toho druhá kariéra, o které se mi ještě před pár lety ani nesnilo. 

Jasně, každý si musí někdy prošlapovat vlastní cestu, to ale neznamená, že bych nebyl ochoten dát malý poklad za to, kdybych měl někoho, kdo by mi řekl, kudy se dát a nebo, že je vůbec něco takového možné. A proto vznikl projekt Athletes PRO, aby nabídl způsoby jak se zlepšovat šité sportovcům na míru, aby se přitom stále mohli naplno věnovat své sportovní kariéře. A také, aby se měli vždy kam obrátit, když jim někdo bude říkat, že se to takto nedělá. Je mým smělým cílem vybudovat komunitu sportovců, kteří se chtějí společně posouvat a kteří se budou navzájem inspirovat k tomu, aby ukázali, že sportovci jsou mnohem víc, než jen sportovci.